استفاده از زیره بسته بندی به عنوان ضدعفونی کننده در بیمارستان ها

مطالعات لوله آزمایش نشان داده است که عصاره زیره بسته بندی از التهاب جلوگیری می کند چندین مؤلفه زیره وجود دارد که ممکن است اثرات ضد التهابی داشته باشد، اما محققان هنوز نمی‌دانند کدامیک از همه مهم‌تر هستند.

نشان داده شده است که ترکیبات گیاهی در چندین ادویه باعث کاهش سطح یک نشانگر التهاب کلیدی، NF-kappaB می شود.

در حال حاضر اطلاعات کافی برای دانستن اینکه زیره در رژیم غذایی مفید هستند یا مکمل های زیره در درمان بیماری های التهابی وجود ندارد.

شما می توانید برخی از فواید زیره را فقط با استفاده از مقادیر کم برای چاشنی غذا دریافت کنید این مقادیر آنتی اکسیدان، آهن و مزایای بالقوه برای کنترل قند خون را فراهم می کند.

سایر مزایای تجربی بیشتر مانند کاهش وزن و بهبود کلسترول خون  ممکن است نیاز به دوز بالاتری داشته باشد احتمالاً به شکل مکمل.

زیره

مطالعات متعدد مکمل‌های زیره سبز را تا 1 گرم (حدود 1 قاشق چای‌خوری) بدون گزارش مشکل از سوی شرکت‌کنندگان آزمایش کرده‌اند. با این حال، واکنش های آلرژیک شدید به زیره گزارش شده است، اما بسیار نادر است.

با این حال، هنگام مصرف هر مکملی که حاوی زیره بسیار بیشتر از آنچه احتمالاً در غذا مصرف می کنید، محتاط باشید درست مانند هر ماده دیگری، بدن شما ممکن است برای پردازش دوزهایی که معمولاً در رژیم غذایی تجربه نمی کند، مجهز نباشد.

اگر تصمیم دارید مکمل ها را امتحان کنید به پزشک خود اطلاع دهید که چه چیزی مصرف می کنید و از مکمل ها برای تکمیل و نه جایگزین درمان های پزشکی استفاده کنید.

زیره دارای مزایای سلامتی مبتنی بر شواهد بسیاری است برخی از آنها از زمان های قدیم شناخته شده اند در حالی که برخی دیگر به تازگی کشف شده اند.

استفاده از زیره به عنوان ادویه مصرف آنتی اکسیدان ها را افزایش می دهد هضم را تقویت می کند، آهن را تامین می کند، ممکن است کنترل قند خون را بهبود بخشد و ممکن است بیماری های ناشی از غذا را کاهش دهد.

مصرف دوزهای بالاتر به شکل مکمل با کاهش وزن و بهبود کلسترول خون مرتبط است اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است من شخصا ترجیح می دهم از زیره در آشپزی استفاده کنم تا به عنوان مکمل به این ترتیب، من از مزیت دهم زیره استفاده می کنم خوشمزه است.